Ubezpieczenia zbiorowe, czyli jak mieć uznanie pracownika

Pracodawca, który chce zadbać o swoich pracowników, że im zaoferować pakiet socjalny, który w zależności od kondycji firmy, że być niewielki lub bardzo szeroki. Przyjrzyjmy się niektórym bonusom…

Ubezpieczenie grupowe dla pracowników ?

Zazwyczaj albo zachodnie korporacje, zatrudniające tysiące osób, mogą sobie pozwolić na przyzakładowe żłobki czy przedszkola dodatki do wczasów czy finansowe bonusy z okazji urodzenia dziecka. Ubezpieczenie grupowe dla pracowników.

Pracodawcy z większych miast zapewniają swoim pracownikom karnety na fitness lub prywatną opiekę medyczną – często jest tak, że dzieli się kosztami tych bonusów z pracownikiem. Niezwykle korzystnym elementem pakietu socjalnego, który nie kosztuje pracodawcę tak wiele, a może sprawić, ze zyska on lojalność pracownika, jest grupowe ubezpieczenie na życie. Jest ono zazwyczaj szeroki zakres świadczeń, obejmujący poważne zachorowanie, wypadek przy pracy i poza nią, pobyt w szpitalu, urodzenie dziecka, śmierć członków najbliższej rodziny itp. Składka jest niska – od 50 do 100 zł – i zazwyczaj opłaca ją pracodawca. W niektórych wypadkach dzieli się on kosztami z pracownikiem, który może dzięki polisie odkładać na przyszłość część zarabianych środków. Pracodawca może zaoferować pracownikom wersję podstawową ubezpieczenia i dodatkowe opcje, zwykle płatne przez pracownika (bywają oczywiście dodatkowe bonusy dla kadry zarządzającej).

Które TU oferuje najkorzystniejszą polisę dla pracowników ?

Które TU oferuje najkorzystniejszą polisę dla pracowników? Wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę internetową ubezpieczenie grupowe ranking, a potem przejrzeć konkretne oferty. Formalności związane z przystąpieniem do polisy są bardzo proste, a pracownicy wypełniają tylko deklarację, nie są wymagane badania lekarskie. Jedynym minusem wyboru przez pracownika tego typu ubezpieczenia może być ryzyko utraty świadczeń w przypadku utraty lub zmiany pracy.